Santa Apple Cake

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است سه شنبه, ۸ مرداد, ۱۳۹۲ در ساعت ۱۵:۲۲

این کیک یه مدل کیک سیب هستش که خیلی راحت و خوشمزه س.من توی مهمونی که درست کردم بردم، فرداش رسپیش رو برای همه مجبور شدم ایمیل کنم.انقدر که راحت و خوشمزه س!اسمش هم من درآوردیه!!!

مواد لازم:
آرد……………….یک چهارم لیوان
شکر………………یک چهارم لیوان
بیکینگ پودر………………یک قاشق چایخوری
دارچین………………به میزان دلخواه
کره………………50 گرم
تخم مرغ……………… یک عدد
مغز بادام یا گردو یا فندق خرد شده………………یک چهارم لیوان
سیب متوسط………………سه عدد
کشمش، گردو، دارچین یا هر چی دوست داشتین برای پر کردن سیب ها
چوب دارچین برای تزئین
طرز تهیه:
شکر و دارچین و تخم مرغ رو با هم مخلوط می کنیم.بعد کره به دمای محیط رسیده رو بهش اضافه  می کنیم و مخلوط می کنیم.بعد مغز خرد شده رو خیلی خرد کردیم بهش اضافه می کنیم.(من یک بار با بادام درست کردم و یک بار با فندق.ولی با فندقش محبوبتر بود.)آرد و بیکینگ پودر رو با هم مخلوط می کنیم و روی بقیه مواد لاک می کنیم و به آرومی هم میزنیم تا با مواد مخلوط بشه.یه خمیر نسبتا سفتنسبت به بقیه کیکها به دست میاد.
وسط سیبها رو با وسیله مخصوص یا هر چیز دیگه ای در میاریم و توی سیبها رو با هر چی خواستیم پر می کنیم.من کشمش و دارچین و گردوی خرد شده رو با هم مخلوط کردم و ریختم توی سیبها.
قالب پاند کیک(همین قالب مستطیلی های معمولی) رو چرب می کنیم.خمیر رو میریزیم تیو قالب.بعد سیبها رو با فاصله می چینیم روی خمیر.
نکته ای که وجود داره اینه که خمیر نباید تا روی سیبها بیاد بالا و باید تا ارتفاع نیمه سیبها رو بگیره که وقتی پف کرد سیبها دیده بشن.البته اینبار که من درست کردم کیک زیاد پف کرد و سیبها توی خمیر محصور شدن!در حالیکه اصلش اینه که سیبها نصفه شون از خمیر بیرون بمونه!
قالب رو میذاریم توی فری که از بیت دقیقه قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده.به مدت 25-30 دقیقه یا تا هر زمان که کیک طلایی بشه و بپزه میذاریم باقی بمونه توی فر.بعدش گریل رو روشن می کنیم تا روی کیک هم طلایی بشه.
وقتی کیک خنک شدو از قالب درآوردیمش، روش یه ذره خاک قند می پاشیم و توی هر سیب یه دونه چوب دارچین فرو می کنیم.

*نکته:بعد از اینکه کیک سرد شد، دیدم که سیبها یه ذره جمع شدن و دورشون یه حلقه خالی روی کیک به وجود اومده.من با همون مواد توی سیبها(گردو و کشمش و دارچین)دور سیبها رو پر کردم.هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: