کاپ کیک فوری

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است جمعه, ۷ فروردین, ۱۳۹۴ در ساعت ۱۸:۳۶

بعد از یه مدت خیلی خیلی طولانی سلام…سال نو مبارک.امیدوارم سالی خیلی خیلی خوبی پیش روی همه مون باشه..نه که فکر کنید توی این مدت آشپزی نکردم هااا، نه!مگه میشه اصلا؟!منتهی فرصتش نبود.منتهی در سال جدید با خودم عهد بستم حداقل ماهی یک بار این وبلاگ رو بروز کنم!

دستور این دفعه یه دستور راحت و آسونه.دیدین یه وقتهای بدجوری هوس کیک می کنیم ولی نه وقتش رو داریم درست کنیم و نه حالش رو که بریم از قنادی بخریم؟!این دستور دقیقا به درد همین روزها می خوره!

مواد لازم برای 4 عدد کاپ کیک:
4 قاشق آرد
4 قاشق شکر
3 قاشق روغن
5 قاشق شیر
1 قاشق چای خوری بکینگ پودر
2 قاشق پودر کاکائو
یک عدد تخم مرغ

طرز تهیه:
مواد رو با هم مخلوط میکنیم. میریزیم داخل 4 استکان کوچک. (من تو استکان فرانسه میریزم). استکان ها رو در یک قابلمه می چینیم و تا نصف ارتفاع استکان ها آب درون قابلمه میریزیم. قابلمه را با در باز روی اجاق با شعله کم میگذاریم تا آب داخل قابلمه شروع به جوشیدن نماید. وقتی آب جوش آمد درب قابلمه را به مدت 15 دقیقه می گذاریم. بعد از 15 دقیقه شعله اجاق را خاموش کرده و تا 10 دقیقه بعد نیز درب قابلمه را باز نمیکنیم. بعد از این مدت زمان، درب را برداشته و کیک ها را با کمک یک کاردک از استکان ها در می آوریم. به همین راحتی. به همین خوشمزگی. نوش جوووووووووووون
بعد از اینکه از استکان(من تو فنجون درست کردم)درآوردم، توی کپسول کاپ کیک گذاشتم و روش رو با خامه صبحانه و یه ذره سیروپ کارامل تزئین کردم و یه نصفه توت فرنگی هم گذاشتم روش!هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: