بایگانی آذر, ۱۳۹۱

شویدپلو با لوبیا چشم بلبلی

یکشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۱

این پلو یکی از غذاهایی بود که مامانم همیشه درست می کرد.راحت آماده میشه و مزه خوبی هم داره.منتهی از اونجایی که من عشق شوید هستم، به جای سبزی پلویی توش از شوید خشک استفاده کردم.

ادامه مطلب»

فست کیک

یکشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۱

اگه مثل من از اون آدمهایی باشین که یهو ویار شیرینی می کنن و تک تک سلولهای بدنتون شیرینی می طلبه، این کیک که در عرض سوت ثانیه توی ماکروفر آماده میشه میتونه به درد اون وقتهایی بخوره که در به در دنبال یه چیز شیرین خمیری هستین و به قنادی و سوپرمارکت هم دسترسی ندارین!

ادامه مطلب»

تارت پیاز و فلفل

یکشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۱

این غذا یه جورایی من درآوردی هستش.توی خمیرش هر چیز دیگه ای میتونین بریزین.البته که عشق من بر پیاز داغ بر هیچ کسی پوشیده نیست.در نتیجه این تارت رو با پیازداغ و فلفل دلمه ای آماده کردم.قبلا با قارچ و نخودفرنگی هم درست کردم.یه بار هم با اسفناج که عاااالی بود.به هر حال با هر چیز دیگه ای که خواستین میتونین توش رو پر کنین و نوش جان کنین!

ادامه مطلب»

تست لوبیای مکزیکی

یکشنبه, ۲۸ آبان, ۱۳۹۱

یه خوراک من درآوردی و خوشمزه

ادامه مطلب»

مرغ دودی ماستی

یکشنبه, ۲۸ آبان, ۱۳۹۱

یه خوراک سریع و خوشمزه که به طور طبیعی دودی شده.

ادامه مطلب»

بیسکوییت دارچینی

سه شنبه, ۲۳ آبان, ۱۳۹۱

این بیسکوییت بسیار مورد علاقه عموجان می باشد و دفعه آخری که دیدمشون، فرمودن قدیما یه چیزایی خوشمزه ای درست می کرده که مزه دارچین میداد!
و همین کافی بود که بنده در نقش یک برادرزاده شیرین عسل ظاهر بشم و اینا رو برای عموجان طبخ کنم و از اونجایی که این آخر هفته به دلیل اینکه خودم توی خونه مهمونی دوره دوستانمون رو دارم، نمیتونم برم دیدن عمو جان(بله، بله  بنده هر آخر هفته میرسم خدمت عموجانم) قراره فردا شب بعد از شرکت برم خدمتشون و این بیسکوییتها رو امشب پزیدم تا فردا با خودم ببرم خدمت عموجان شرفیاب بشن!

ادامه مطلب»

سیب زمینی تنوری

جمعه, ۱۹ آبان, ۱۳۹۱

وقتی صبحانه رو با دوستان رفته باشی بیرون و به صورت انتحاری صبحانه میل کرده باشی، نهار که نمیخوری ههههچ، شام هم یه چیز سبک میخوری!

ادامه مطلب»

اینچیلادا

جمعه, ۱۹ آبان, ۱۳۹۱

این یه غذای مکزیکیه که هم با مرغ و هم با گوشت چرخ کرده درست میشه.البته اینی که الان عکسش رو مشاهده می فرمایید با کنسرو مایه ماکارونی درست شده!!!

منزل دوستی بودم و دیروقت بود و شکمها هم گرسنه و در نتیجه سریعترین راه ممکن همون کنسرو مایه ماکارونی بود.

البته که با مرغ یا گوشت چرخ کرده هم خوشمزه می باشد!

مواد لازمش رو بدون اندازه ها میگم.چون با توجه به اندازه ظرف متغیره مواد اولیه ش!

ادامه مطلب»

پای کدو حلوایی

جمعه, ۱۹ آبان, ۱۳۹۱

مدتها بود که میخواستم درستش کنم.رسپی های مختلفی هم براش پیدا کردم ولی طبق معمول در آخر رسپی من درآوردی خودم که مخلوط چند تا رسپی بود رو درست کردم.مزه ش خوب بود.شیرین بود.با اینکه من قابلیت این رو دارم که دو تا اسلایس چیز کیک بخورم و بلایی سرم نیاد، ولی یه اسلایس از این رو نتونستم کامل کنم.به نظر سنگین بود و البته خوشمزه!

به علت اینکه مهمون داشتیم دیگه نتونستم از تزئین شده ش عکس بگیرم.البته تزئین خاصی هم نبود، با مخلوط خامه و پنیر خامه ای روش رو توپ توپ دایره زدم!

ادامه مطلب»