بایگانی شهریور, ۱۳۹۲

شیرینی آلمانی مربایی

جمعه, ۱ شهریور, ۱۳۹۲

این شیرینی هم جز شیرینی های سفارشات عیدم بود.درست کردنش یه ذره زحمت داره از این لحاظ که باید بین شیرینی ها رو مارمالاد بمالی و بعدش بهم بچسبونیشون.ولی نتیجه ش لذتبخشه!

ادامه مطلب»

قلیه ماهی

سه شنبه, ۲۹ مرداد, ۱۳۹۲

من تا چند سال پیشا اصلا قلیه ماهی دوست نداشتم.به خاطر جنوبی بودنم، خونه اقوام که میرفتیم تقریبا بیشتر وقتها یکی از غذاها قلیه ماهی بود!منم که هم از ماهی بدم میومد و هم از قلیه ماهی.منتهی کم کم سلیقه غذاییم تغییر کرد و این تغییرات شامل محبوبتر شدن قلیه ماهی شد.ولی هنوز خود ماهی رو خیلی دوست نمی دارم و البته به عنوان یک جنوبی زاده اینکه ماهی خیلی دوست ندارم باعث سرشکستگی خانواده هستم!کلا در خانواده ما از ماهی به عنوان به به ماهی نام برده میشه.اون وقت من…ولی خب دنیا رو چه دیدی، شاید بازم سلیقه غذاییم تغیر کرد و ماهی هم رفت جز غذاهای محبوب من که دیگه لکه ننگ فامیل هم نباشم!

ادامه مطلب»

رنگینک

سه شنبه, ۲۹ مرداد, ۱۳۹۲

 

این دسر خوشمزه جنوبی مخصوصا بعد از ماهی یا هر غذای دیگه ای با طبع سرد می چسبه.البته همینجوری هم با چایی خوبه و میچسبه.کلا می چسبه دیگه!

ادامه مطلب»

پروک شلیل

جمعه, ۲۵ مرداد, ۱۳۹۲

این پروک اصلش با سیب بود.من خواستم با زردآلو درستش کنم، به بابام گفتم زردآلو بخره و پدرجانم با یه کیسه شلیل سفید اومد خونه!منم گفتم شلیل هم خوبه و شد پروک شلیل.خیلی خوشبو بود.البته خوشمزه هم بود!

ادامه مطلب»

شیرینی عید

جمعه, ۲۵ مرداد, ۱۳۹۲

خیلی وقت بود میخواستم دستور شیرینی های عیدم رو بذارم که نمیشد.این فرصت بلخره این آخر هفته دست داد و بلخره نوشتمشون.امیدوارم به دردتون بخوره!

 

ادامه مطلب»

کیک گلابی و زنجبیل

جمعه, ۲۵ مرداد, ۱۳۹۲

این یه کیک ایتالیاییه که اگه زنجبیل دوست داشته باشین، طعمش رو می پسندین!

ادامه مطلب»